Rzetelny detektyw

Kim jest i czym się charakteryzuje?

Kim jest i jakie cechy posiada rzetelny detektyw?

Zaufanie to podstawa w branży usług detektywistycznych. Pamiętajmy, że detektywowi powierzamy nie tylko zlecenie, ale również zaufanie, prywatność, majątek, informacje dotyczące naszej firmy oraz wiele istotnych, wrażliwych danych. Detektyw często jest naszym spowiednikiem a od tego, co zrobi z przekazanymi informacjami i jak zaangażuje się w daną sprawę bardzo często ma wpływ na nasze przyszłe życie. Z tego też powodu każde zlecenie chcemy powierzyć w ręce uczciwego i rzetelnego detektywa. Aby pomóc w wyborze kompetentnego biura detektywistycznego powstała strona rzetelny detektyw. Naszego wyróżnienia nie można kupić!! 

Na koniec 2022r. przyznaliśmy pierwsze odznaczenia RZETELNEGO DETEKTYWA, które trafiły do kilkunastu pozytywnie zweryfikowanych firm świadczących usługi detektywistyczne. Jesteśmy pewni, że takich biur jest więcej i mamy nadzieje, że już wkrótce również one otrzymają najbardziej wartościowe w naszej branży wyróżnienie. W najbliższym czasie stworzymy listę pozytywnie zweryfikowanych detektywów, którzy spełnią nasze wymagania.

Aktualnie zachęcamy wszystkie biura detektywistyczne, które spełniają opracowane przez nas reguły do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz

Aby otrzymać wyróżnienie rzetelnego detektywa należy spełniać poniższe warunki:

 • Zgłaszane biuro detektywistyczne musi istnieć, od co najmniej 3 lat. Czas 3 lat jest minimalnym okresem, który umożliwi nam jakąkolwiek ocenę działalności.
 • Posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Ubezpieczenie zawodowe detektywa jest niezbędne do prowadzenia działalności
 • Odbywać cykliczne szkolenia podnoszące kwalifikacje. Człowiek uczy się całe życie. W naszej ocenie każdy powinien dbać o rozwój swoich umiejętności.
 • Posiadać faktyczną siedzibę biura. Każde profesjonalne biuro detektywistyczne powinno posiadać swoją siedzibę, w której można umówić się na spotkanie. W miejscu tym powinny być również w bezpieczny sposób przechowywane wrażliwe dane klientów oraz prowadzonych zleceń.
 • Posiadać swoją wizytówkę w serwisie Google. W dzisiejszych czasach każda licząca się firma powinna posiadać taką wizytówkę.
 • Posiadać stronę internetową wraz z wszelkimi danymi umożliwiającymi jego weryfikację
  Rzetelny detektyw nie ma nic do ukrycia a na jego stronie internetowej klient bez problemu powinien odnaleźć informacje na temat wpisu do RD czy doświadczeniu, jakim może się wykazać.
 • Musi być członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów lub uzyskać rekomendacje członka powyższej organizacji. Wiele skarg na działania detektywów kierowane są właśnie do ww. stowarzyszenia. Nasza współpraca umożliwia dokładniejszą weryfikacje każdego kandydata.
 • Posiadać dobrą opinię wśród innych detektywów. Jak wiadomo w branży detektywistycznej cały czas krążą informacje na temat, jakości pracy poszczególnych detektywów bądź całego biura detektywistycznego. Większość tych informacji pozostaje w gronie osób pracujących w zawodzie detektywa i nie ujrzy światła dziennego tym samym nie da szansy zweryfikowania pracy potencjalnym klientom.
 • W czasie prowadzenia działalności detektywistycznej nie złożono skargi do MSWiA, strony Rzetelny Detektyw ani żadnego ze stowarzyszeń detektywistycznych zarówno Polskich jak i Zagranicznych