Poradnik – Profesjonalne wykrywanie podsłuchów

Poradnik - Profesjonalne wykrywanie podsłuchów

Usługa związana z wykrywaniem podsłuchów i kamer staje się coraz bardziej poszukiwana. Cieszy nas to, że świadomość ludzi rośnie i jak najbardziej popieramy takie działania szczególnie w miejscach gdzie w grę wchodzą duże pieniądze. Oczywiście dużo pieniędzy to pojęcie względne, ale gdy dowiadujemy się że przedsiębiorstwo generujące obroty 100 mln rocznie nie posiada tak naprawdę żadnych procedur bezpieczeństwa to jesteśmy przerażeni.

Tak jak wspomnieliśmy sytuacja na szczęście się zmienia i zarówno firmy jak i osoby prywatne coraz częściej sięgają po usługi związane z bezpieczeństwem informacji, a co za tym idzie również wykrywaniem podsłuchów. Niestety różnego typu oszuści jak również nieuczciwi detektywi widząc w tym interes proponują swoje super profesjonalne usługi związane z cyberbezpieczeństwem i wykrywaniem podsłuchów nie mając tak naprawdę zbyt dużej wiedzy na ten temat. Zazwyczaj firmy te kuszą klientów swoimi niskimi cenami poniżej 30 zł za m2 a później wykorzystując całkowitą niewiedze klienta „odstawiają show”.

Do rzekomego wykrywania podsłuchów potrafią wykorzystywać sprzęt który nie jest do tego przeznaczony, ale super wygląda. Jeszcze inni dysponują jednym lub dwoma urządzeniami lepszej klasy, ale nie mają wiedzy i doświadczenia na temat tego jak z nich korzystać. Warto zaznaczyć również, że do wykrywania podsłuchów potrzebna jest znacznie większa ilość wykrywaczy podsłuchów niż dwie czy trzy sztuki. Sytuacja jest o tyle niebezpieczna że nieświadome osoby przekonane o sprawdzeniu pomieszczeń przez profesjonalistów z biura detektywistycznego funkcjonują później w pomieszczeniach które są podsłuchiwane. Mieliśmy również zgłoszenia w których okazywało się, że dany detektyw sam podrzucił urządzenie podsłuchowe, aby tym samym móc wyciągnąć od klienta więcej pieniędzy proponując kolejne usługi mogące pomóc rozwiązać problem inwigilacji którego tak naprawdę nie było.

Niektóre z historii które pokazują w jaki sposób klienci są oszukiwani przez nieuczciwych detektywów udających że wykrywają podsłuchy przedstawimy na naszej stronie. Wybierając firmę wykrywającą podsłuchy należy zwrócić uwagę na sprzęt jaki do tego wykorzystują. Niestety poza nim bardzo ważna jest wiedza jaką posiada osoba sprawdzająca pomieszczenia, a to niekiedy jest bardzo ciężko zweryfikować. Pisząc ten artykuł mamy wiedzę jedynie na temat 5 firm które rzetelnie wykonują usługę wykrywania podsłuchów, jednak nie oznacza to że nie ma ich więcej. Podczas rozmowy z potencjalnym wykonawcą musicie zdać się trochę na swoją intuicję bowiem żadna z profesjonalnych Firm tego typu z wiadomych przyczyn nie okaże żadnych rekomendacji.