Poradnik – opinie w Google – czy warto im ufać?

Poradnik - Opinie w google czy warto im ufać?

Opinie w Google to bardzo fajne i pomocne rozwiązanie gdyby tylko było uczciwe…
Każdy z Nas czytając ten wpis może zastanowić się nad tym jak często chwali w Internecie firmy z usług których korzystał. Nigdy ? a może tylko kilka razy ? Prawda jest taka że większość społeczeństwa w ogóle tego nie robi. Trochę inaczej wygląda sytuacja, gdy jesteśmy z czegoś niezadowoleni. Wtedy potrafimy dać upust swoim emocjom po tym jak ktoś źle wykonał usługę, dostarczył nam wadliwy towar bądź też podał paskudne jedzenie. Wystawiamy jedynkę i opisujemy co nam nie pasowało. Czy tak jest w każdej branży ? Odpowiedź brzmi NIE! opinie na temat biur detektywistycznych to zupełnie inny temat i nie ma co się dziwić. Dlaczego?

Napiszemy złą opinię ! – może lepiej nie bo pociągną Nas do odpowiedzialności w końcu w umowie są pewne zapisy które zakazują oceniania metod i wyników przeprowadzonego śledztwa, a wszelkie nieporozumienia ma rozstrzygać sąd.

Napiszemy dobrą opinię ! – osobiście nie znamy zbyt wielu osób którzy lubią chwalić się tym że mieli kłopoty często bardzo osobiste i chwalą się tym w Internecie. Oczywiście w gronie bliskich nam osób gdzie zazwyczaj część otaczających nas osób wie lub dowie się o wszystkim jest to możliwe ale w Internecie…?

Oczywiście wszystko ma swoje odstępstwa i zarówno dobre jak i złe opinie na temat pracy biura detektywistycznego mogą się pojawić, ale radzili byśmy patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda gdy detektyw, ale również inna firma spoza branży detektywistycznej ma znacznie więcej opinii niż pozostałe. Dziwimy się że Google na to nie reaguje bo nawet zwykły użytkownik potrafi dostrzec że są to opinie pisane na zamówienie. Niestety nadal jest bardzo szerokie grono osób która wierzy w to co zobaczy bądź przeczyta ale niestety prawda może Nas zaskoczyć.

Dlatego informujemy i ostrzegamy, że od momentu powstania opinii w Google, a później również w innych serwisach powstały firmy, które za pieniądze oferują wystawianie takich pozytywnych opinii, a od pewnego czasu również i negatywnych.

Jeśli więc trafią Państwo na biuro detektywistyczne które posiada dużo pozytywnych opinii ( jest już takich kilka ) to z całą pewnością możecie je ominąć. Płacenie za pozytywne opinie, polubienia lub followersów jest czymś nie na miejscu i nie przystoi tym bardziej detektywom, którzy w końcu reprezentują zawód prawniczy. Takie działania to zwykłe oszustwo, które zazwyczaj ma na celu ukrycie negatywnych opinii i zafałszowanie prawdziwego wizerunku. Podczas naszego audytu zwracamy uwagę również na ten aspekt, dodatkowo weryfikując czy opinie napisane na temat danego biura detektywistycznego są realne. Oczywiście jest to jeden z wielu elementów które bierzemy pod uwagę, jednak potrafi czasami bardzo dużo powiedzieć o danej firmie.